bize ulaşın
SİSAN
KALİTE GÜVENCE

Sisan Plastik olarak kurulduğumuz günden bu yana tüm faaliyetlerimizde toplam kalite yönetimi ve müşteri odaklı yaklaşımı ön planda tutmaktayız. Başarıyla uyguladığımız Kalite anlayışımızı 1999 yılında ISO 9001 standardı kapsamında belgelendirdik. Araştırma ve Geliştirme çalışmalarımızı da sistemimize dahil ederek 2005 yılında belge kapsamını genişlettik.

Sürdürülebilir gelişme için yenilikçi ve kaliteli ürünler kadar temiz bir çevrenin de vazgeçilmez olduğu bilincinden hareketle çalışmalarını yürüttüğümüz Çevre Yönetim Sistemimizi de 2014 yılında ISO 14001 standardı kapsamında belgelendirdik.

Bu anlayışla ürünlerimizi, tüm çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, müşterilerimizin katılımını sağladığımız ve üst yönetimin sorumluluğunda sürekli geliştirdiğimiz, Çevre ve Kalite Sistemimizi kullanarak üretmekte ve dağıtmaktayız.

Kurmuş olduğumuz Entegre Yönetim Sistemini “Plastik Hammaddeler için Renklendirici Katkı Maddesi (Masterbatch) Geliştirme, Üretim ve Satışı” kapsamında sürdürmekteyiz.

Yürüttüğümüz tüm faaliyetleri, sürekli iyileştirme, doğal kaynakların etkin kullanılması, kirliliğin önlenmesi, faaliyetlerimiz sırasında oluşabilecek atıkların öncelikli olarak kaynağında azaltılması ve geri dönüşüme kazandırılarak en uygun yöntemlerle bertaraf edilmesi temelinde gerçekleştirmekteyiz. Faaliyetimizin kapsamını ve içeriğini belirlerken, komşularımızla (sanayi siteleri, konut alanları) ve su ve enerji kaynaklarıyla olan etkileşimimizi, ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerini, ulusal ve uluslararası yasal yükümlülüklerimizi, amacımıza ilişkin iç ve dış konuları ve mesleki tecrübemizi öncelikli olarak değerlendirdik.

Sisan Plastik fiziki olarak; Organize sanayi bölgesinin yanında, önünden yol geçen ve arkasında boş arsa mevcut bir konuma sahiptir. Kapsam belirlenirken iç ve dış hususlar, ilgili tarafların beklentileri, uygunluk yükümlülükleri ile mevcut üretim ve hizmetler dikkate alınmıştır.

Ürettiğimiz masterbatchler; Beyaz (tonları), Siyah (tonları), ve Renkli (istenilen her renk) olmakla beraber, müşterilerimizin isteği doğrultusunda transparanlık, gıda ambalajına uygunluk gibi özellikler de taşıyabilir. Bunun yanı sıra plastik üretimlerinde gerek ürüne, gerekse üretime etkisi olan bir takım katkı maddeleri de ürün yelpazemizde bulunmaktadır.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Sisan Plastik San. Tic. A.Ş.’nin kuruluşundan bu yana benimsediği kalite politikası, sağlamış olduğu yüksek ürün kalitesini sürekliliği olan standartlara oturtup, müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışıyla servis etmektir.

Sisan Plastik San. Tic. A.Ş. tüm çalışmalarını bu kalite anlayışına ek olarak geliştirdiği çevre bilinci ile doğal kaynakların etkin kullanılması, kirliliğin önlenmesi, faaliyetler sırasında oluşan atıkların öncelikli olarak kaynağında azaltılması, ayrıştırılması, geri dönüşüme kazandırılması ve en uygun yöntemlerle bertaraf edilmesi esas alınarak; uygunluk yükümlülükleri çerçevesinde çevre mevzuatına uygun olarak yürütmektedir.

Sisan Plastik San. Tic. A.Ş. tüm bu amaçlar doğrultusunda, yönetim kurulunu oluşturan bireylerin ve çalışanların katılımıyla, entegre olarak kurmuş olduğu Entegre Yönetim Sisteminin şartlarına uymayı ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi kamuoyuna taahhüt ve ilan eder.

  • kalite ve güvence
  • kalite ve güvence
BİZE YAZIN close menü
SORU VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN FORMU DOLDURUN